2006/11/26

Régi idők

Az egész utóbbi héten Struts-oltam. A régi Strus-cal. Mentségemre legyen szólva, hogy kényszerítettek, annak ellenére, hogy az önéletrajzomban felvételnél feltünően a Spring szerepelt a Struts helyett...

De nem is erről akartam beszélni, hanem hogy egy jó JSF-es alap tudással a Struts mennyire nem okozott meglepetést. Azt szokták mondani, hogy a JSF-et a Struts-on keresztül lehet eladni, mert az egyik specifikálója az a Craig McClanahan, aki a Strutsért is felelős.

Én azonban pont fordítva közelítettem, és ez se volt kevésbé izgalmas. Ismertem a JSF-et, és ez alapján a Strutsba nagyon könnyen el lehetett tájékozódni. Meg tippeltem, hogy minek hol kell lennie, és ott volt. Hiába, nagyon ugyanaz a kettő gondolkodása. Van bennük nagyon sok érdekes dolog, de azért az is érezhető, hogy mennyire távol áll az egész felfogás a Springtől. (Ellentétben a Spring-ből én személy szerint azt értem, hogy jó, hogy van egy elképzelésük az ideális felépítésről , de szinte mindent konkurencuát kipróbáltak, és mindennel össze passzintható.)

3 megjegyzés:

Kocka írta...

szerintem meg mindig jobb ide supportja van a struts-nak mint barmelyik masik web framework-nek, szoval ha produktivitasrol van szo egyeltalan nincs meg itt az ideje hogy temetesre gyuljunk :-D

Kocka írta...

mi a szartol lettem laszlo, vajon...

kocka voltam

elek írta...

Ez igaz. De ez a project pl. XDoclettel megy, ami nagyon jó, de emiatt nem használ ki semmi ide szerkesztőt: egy szimpla ANT szkript forgatja össze a deployandót.

AMúgy tényleg nem temetni akarom. Épp azt csodáltam, hogy a (méltán) felkapott JSF-fel mennyi közös vonása van. Bár azért a készítője is azt mondta, hogy ő már azóta okosabb és a JSF-et ajánla (vagy nyilván új Strutsot).

Szóval szép, de egy kis IoC nekem nagyon hiányzik belőle.