Tavaly még az volt a stratégiám, hogy beüljek az összes Java-s előadásra, ez mára megváltozott. A Java-s témákról általában hallottam/tudtam már, gondoltam szétnézek a maradék részben, találok-e érdekeset.
1. Szalai Ferenc: Felhaszáló központú és föderatív azonosítási megoldások web alkalmazásokban
Ehelyett még JavaFX demókat nézhettem volna, de a szervezés ide kötött (innen szereztem laptopot). Alapvetően jól összeszedett előadás volt, bár most is felmerült bennem, hogy miért szükségszerű, hogy minden OpenID-s előadás Dick Hardt: Identity 2.0-s előadásának a stílusát akarja másolni. Ráadásul, amikor lényegi részekről volt szó, akkor vissza is váltottunk hagyományos stílusra.
Sajnos a Liberty Alliance-ről esett a legkevesebb szó, ami a leginkább érdekelt volna, de amúgy rendben volt.
2. Szentiványi Gábor: Mysql adatbázis technikák.
(Még a mikroformátumok felé hajlottam, de belehallgatva a folyosóról, inkább alapozó előadásnak tűnt, nekem kicsit lassú volt).
A Mysql előadás alapvetően Mysql Enterprise/support/oktatás reklám volt. Az előadó stílusa pedig jó lett volna, de engem jobban meggyőztek volna, ha több technikai részletet hallottam volna a Mysql-ről magáról.
3. Sun open source technológiái (Zsemlye Tamás, Boros Péter)
Na, gondoltam, ez lesz a másik nagy reklámos előadás, de azért jobb hiján ide ültem be, és akkor se változotak meg az elvárásaim, amikor meghallottam, hogy az előadás második felében az OpenSolarisról fogunk hallani.
Az első részben Zsemlye Tamás sorolta fel a Sun hoz kötődő OpenSource projekteket, majd átadta a
a szót Boros Péternek. Kb. tudtam mi fog jönni, ZFS, Zone-ok, stb., láttam már ilyet is. És valóban fóliák helyett két konzol a kivetítőre és elindult a varázslás.
És teljesen elvarázsolt.
Semmi töketlenkedés, csak a parancsok, világosan kommentálva, hogy mi történik, komoly dramaturgiai hátérrel. A kérdéseknél a végén, meg egy jó insider felvetésre olyan precíz és pontos választ kaptunk, hogy csak ülni tudtam és élvezni a fanatizmust és hozzáértést.
Tudom, hogy web konf meg minden, de számomra mégis ez volt a legjobb előadás.
3. Grániz Ádám: Robosztus Webalkalmazás Fejlesztés F#-al
Funkcionális programozás. Persze a rövid előadás időbe belezsúfolva, ezért épp csak felvillannak dolgok, számomra nem is nagyon derült ki egy világos példán, hogy mi a különbés és az OOP.
Látszott, hogy az előadó fejében mennyire bent van minden a C#-tól kezdve, viszont úgy tűnt, hogy ez a nagy tudás teljesen diszjunkt a Java világával szemben.
Egyébként a végén valami olyasmi rendszerről volt szó, mint a GWT, csak itt konkrétan egy kódba lehet írni a kliens és szerver oldalt. Meg F#, ami funkcionális, és ahogy írtam nem derült ki számomra benne a truváj, de valószínű utána kéne olvasni.
Amúgy egy kicsit olyan feelingem volt, mint amikor a JRuby és Groovy előadásokat hallgatok, hogy van a stabil nagy testvér, és az agilis ifjú titánok.
4. Varga Péter: Ajaxos fejlesztés NetBeansben jMakival Aztán még hallgattam jMaki-t is barátságból. Szép minták vannak benne, de azért nem győzött meg, hogy a GWT-nél jobb megoldás lenne.
Még elmenetben láttam, hogy a PHP, ahogy nem csináltam előadás tartalmában FastCGI és IIS szavak szerepelnek, de aztán inkább csak tekertem haza (fájós térddel, mivel odafelé csúnyán szétcsúsztam egy villamos sínen.)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése