- Bámulatos mi mindent meg lehet oldani brute force-szal.
- Meglepő milyen nehéz még brute-force algoritmust is megfogalmazni, ha nem vagyunk járatosak algoritmus elméletben.
- Nem voltunk járatosok algoritmus elméletben.
- Abszolút felkészületlenek voltunk.
- Legközelebb fizikailag egy teremben leszünk, és rászánjuk az időt, hogy minden problémát jól átbeszélünk.
- Legközelebb úgy intézzük, hogy a 3 emberből ne csak 2 érjen rá az EC alatt.
Kérdés: Vajon, ha elmélyedünk az algoritmus elméletben, akkor lesz olyan, hogy a napi munkánkban tudni fogjuk ezt használni? (Úgy mint pl. a tervezési mintákat, amik csak előbukkannak a fű alóll, itt-ott).
+1. A szervezőknek minden tisztelet. Teljesen jó volt.
2 megjegyzés:
Azért respect nektek!
Hát igen, EC-re érdemes (minimum) minden csapattagnak ráérni f2f. Az sem hátrány ha több gép áll rendelkezésre mint csapattag. Jó előre érdemes betárazni algoritmuselméletes linkekből és előregyártott generikus algoritmusokból kombinatorikai és geometriai témákban.
Amíg az adminisztratív szektorba gyártunk szoftvereket (gondolom Te is), ezeket a szép algoritmusokat mi a büdös életben nem fogjuk használni.
Akartam is írni sajátblogba, de akkor írom ide mert ideillik: a programozás 90%-a nálam most arról szól, hogy harcolok a meglévő API-kkal. SOA hívásokat csomagolok, adatokat konvertálok, adatbázist kérdezek le, XML konfigokat írok.
Ilyenformán a lexikális tudás felhalmozása mellett a teljes elhülyülés jeleit kezdem felfedezni magamon. Pl. egy másodfokú egyenletet kérdéses hogy meg tudnék oldani.
Néha irigylem is a mindenféle más szektorban programozó srácokat, akik 3d megjelenítő motorokat vagy játék logikákat írnak.
Hali!
En azt is hozzatennem a listahoz, hogy egy hetvege alatt nem alakul ki csapatmunka, ennek az alapozasahoz legalabb 1-2 honappal elobb hozza kell latni. Kulonben egeszen tokjo emberekbol is nagyon konnyen lesz vesztes csapat :(
Megjegyzés küldése