2007/04/01

Web Konferencia 2007

((A twitter jól működött (technikailag) talán egyszer majd használom valami értelmesebbre is. Bár végig mobillal kellett vezérelni, mert wifi nem volt.))

Szóval egy rövid összefoglaló. 5 előadást láttam:

Simon Géza: Java Business Integration, azaz szolgáltatásalapú architektúra Java EE környezetben Jó összefoglalással kezdte a SOA-tól, hogy miért van erre szükség, és hogy miért pont web servicekkel oldja meg a JBI. Részletekbe nem mentünk bele, és személy szerint nekem sokkal inkább egy workshop hiányozna. De nem aludtam rajta. Tanultam két jó szakszót.

Szeredi Péter: A szemantikus világháló alapjai Ezzel a szemantikus világhálóval csak egy bajom van. Még nem lettam működő üzleti alkalmazást, amiben használták volna jól az ontológiákat, enélkül meg kicsit tét nélküli a dolog. Gondoltam legalább a kérdések között hallhatok ilyesmiről, de sajnos a kérdések helyét elnyomta a szétszéledés hangzavara. Maga az előadás kicsit egyetem jellegű, korrekt, de számomra kicsit lassú és unalmas volt. Nem tanulni akartam, hanem megismerni.

Molnár István: Java Persistence API, azaz szabványos Obejtum-Relációs mapping Java és Java EE környezetben Nagyon sok újra nem számítottam, nemrég az egész speckót el kellett olvasnom (SCBCD rulez). Azt gondoltam, hogy néhány alapozó mondat után, az alap OR mapping lehetőségeket mutatja be, hogy felkeltse az érdeklődést. Ehelyett egy számomra nagyon dinamikus és lehengerlő előadást hallottam, szinta ez összes lehetőséget (optimista lokkolás, öröklődés kezelése az adatbázisban, stb.) felvillantva. Emlékszem előtte egy kávét akartam inni, de utána már egész felvillanyozódtam.

Varga Péter: Webalkalmazás fejlesztés Java EE környezetben NetBeans segítségével: JSP 2.1, JavaServer Faces 1.2, AJAX Nagyelőadó, széles vászon. Az elején rögtönzött közvéleménykutatás, hogy ki mennyire ismeri a technológiákat: Java, Servlet, JSP, JSF. Kiderült, hogy eléggé az elejénél kell kezdeni, úgy hogy nagyon részletes JSF bemutatásra nem is kerülhetett sor. Persze elhangzott, hogy mire jó az egész, meg hogy hogy épül fel, de sok újat számomra nem mondott. Viszont VRG laza stílusban sziporkázott, úgyhogy végig élveztem az előadást.

Tóth Ádám: COMET webalkalmazás fejlesztés A végén úgy jöttem ki, hogy érdemes volt bemennem (ellentétben a szemantikus webbel), mert sok mindent megtudtam, de azért voltak az előadással fenntartásaim. Az elején volt egy fejezet, ahol sokat emlegette az architektúra szót, és mysql táblákat láttunk phpmyadmin-on keresztül, ez a rész talán felesleges volt, mert a későbbiekben nem volt sok szükség rá. Az is tipikus volt, hogy néha PHP kód került elő, hogy ezt így lehet megcsinálni, de nem nagyon merült fel, hogy ez csak egy példa és más nyelveken esetleg nem ob flush-sal kell csinálni, hanem csak az a lényeg, hogy a buffert kiírjuk. Ezt leszámítva a megvalósítások bemutatásai jól felépítve követték egymást, élvezhető volt.

Végül rövid eredményhirdetés hosszú sajnálkozással, hogy a Compo-ra milyen kevesen neveztek. Az egyik kategóriában csak egy induló volt, a másikban egy OpenLaszlos alkalmazás nyert.

1 megjegyzés:

Névtelen írta...
Ezt a megjegyzést eltávolította a blog adminisztrátora.