2006/10/31

Keep working

Ősz, levelek, netbeans (stabil), benne kísérletek. Ez van mostanában.

jBluez

A BlueZ a linux bluetooth stack-je, a JBluez egy JNI-s adapter hozzá. A SourceForge múzeumból egy 2002-es release tölthető le hozzá, ami megdöbbentő módon teljesen jól működik. Van hozzá 3 rövid példaprogram, megy egy rövid txt, hogy hogyan leheljünk bele életet, és egy mégrövidebb Troublehooting Guide, hogy hol fog elszálni. És tényleg elszállt ott, és tényleg úgy lehetett kijavítani, és utána tényleg ment. El voltam ájulva.

A szomorú az benne, hogy nem JSR-82 kompatibilist, de olyat még nem sikerült találnom Linux alá.

(Közbe frissíŧettem az ubuntu-mat, és ebben már libbluetooth2-van, és a bináris nem azzal ment. De egy szimbolikus linket megkockáztattam (új api a régi néven is), és megette.

OpenSSO

Gyűrés alatt. Vicces, mert mindenhol azt írják, hogy az OpenSSO based on Sun Java Access Manager, de én sose tudom, hogy hogyan van a reláció. Pl. az OpenSSO-ban csak maga a web-app van, meg most már az adapterek, de a plusz konzolos alkalmazásokat még nem találtam meg. A dokumentációja is érdekes: felrakták a Use Case leírásokat, meg az architektúra leírásokat, amit elég izgalmas olvasni, (milyen egy Sun-os ilyen), de a használatról nem sok. Csak admin és config guide-ok, semmi development útmutatás.

Van viszont elég sok cucc a docs.sun.com-on az Access Manager-hez, de az meg ugye nem pont ez. Amire hivatkozik sokszor hiányzik, és lehet keresni, hogy azok a utility-k itt hol vannak.

Tutorialt egyelőre nem találok, csak WebService titkolódzosat a NetBeans tutorialok között, de én egyelőre csak sima SSO-t szeretnék egy web appban. Illetve van egy , de még 8.1-es glassfish-hez, abból talán még lehet valamit.

A lényegből eddig ezt látom: egy deployolt webalkalmazás maga az Access Manager. Lehet más szerverekre Agent-eket deployolni, amik szintén webappok. Mivel ezek már a célalkalmazással egy domain-en futnak, ezért ha ezek kommunikálnak az Access Manager-rel, és után egy cookie-ba nyomják az eredményt, az elvileg a célalkalmazásból is hozzáférhető, és kezelhető.

Agent glassfishez csak 8.1-hezvan, de majdnem felment a 9-re, sőt valakinek állítólag ment is. A 8.1-eshez viszont demo is van, annak kéne mennie.

4 megjegyzés:

elek írta...

Ma találtam az aquariumban: http://blogs.sun.com/superpat/entry/opensso_j2ee_agent_architecture_document

Some minor work is still to be done to get this working with Glassfish - keep watching the skies.

Szóval nézem az eget.

Névtelen írta...

Szia! Latom, h belinkelted a Midori blogot es erkeznek latogatok eminnen. Szeretnek adni egy visszafele mutato linket, ha nem banod. Ez esetben dobj egy mail-t az info@midori.hu-ra.
Tovabbi jo bloggolast.

Névtelen írta...

OpenSSO:
iratkozz fel a users@opensso.dev.java.net
listára (dev.java.net account kell hozzá)
ott kérdéseid jórészére fognak tudni válaszolni
Peter
peter pont fabian kukac sun pont com

elek írta...

Köszi, azt valóban nem néztem még. Bár itt két dologról van szó (szerintem):

Az egyik, hogy meg akarom tanulni használni az OpenSSO-t, és ehhez kutatok a forrás után. Erre tényleg a levlistát is olvasgatni lehet.

A másik, hogy ha meg akarok győzni egy főnököt, hogy használjunk OpenSSO-t, akkor fel kel tudnom mutatni megfelelő mennyiségű tisztességes dokumentációt. És ameddig ez nem lesz, addig az OpenSSO nem lesz termék csak egy forrás kód. Terméknek marad az Sun Java Access Manager.

Persze ahogy látom (pl. a levlista forgalmának növekedési üteme alapján) most kezd feljönni, és ha megnézem a Glassfish történetet, akkor azt gondolom, hogy ebből is nagyon lesz még valami.